LifeStyle III

Cześć,

niebawem kolejna edycja FOTOspotkania. Tym razem tylko Sensual. Jedno z najciekawszych zagadnień w fotografii. To po jego efektach można ocenić wrażliwość fotografki/a. Czy ocena jest sprawą gustu? Tego, o którym się nie dyskutuje? Tak, owszem! Ale bądźmy szczerzy. Od razu widać po zdjęciach czy na sesji była chemia pomiędzy fotografką/em i modelką. Efekty ich pracy są widoczne gołym okiem. Nawet niewprawne fotograficznie oko rozpozna i zauważy tę delikatność i zmysłowość. Otwarcie się modelki i profesjonalne prowadzenie fotografki/a.


Fotografia sensualna to rodzaj fotografii, który koncentruje się na wyrażaniu wizerunku osoby w sposób subtelny i czasami lekko prowokujący, podkreślający jej zmysłowość i atrakcyjność, bez konieczności przedstawiania jej w sposób pornograficzny. Jest to subtelna gra świateł i cieni, a także kadru, która ma na celu wydobyć z modelki jej zmysłowość, piękno i urok.


Fotografia sensualna może mieć różne style, w zależności od intencji fotografa i modelki. Może być to fotografia artystyczna, modowa lub fotografia boudoir, która jest bardziej skupiona na podkreśleniu kobiecego piękna.

Należy jednak pamiętać, że każdy rodzaj fotografii, w tym również fotografia sensualna, powinien być wykonywany z szacunkiem i w granicach prawnych i etycznych. Komunikacja i wytyczenie granic przed sesją jest kluczowa, aby zapewnić pozytywne i szanujące doświadczenie dla wszystkich stron zaangażowanych.


Najbliższe FOTOspotkanie to spotkanie m.in.: z Daszą, z którą wykonaliśmy ostatnio kilka przykładowych zdjęć.


Materiał zrealizowałem w Studio Nurt, wykorzystując światło zastane oraz korzystając z aparatu Lumix z obiektywem 85 mm.

Ocenicie sami:) 

Using Format